Диск Голф Фаќач Кошница-Лесни Двојни Синџири Преносни Пракса Цел Челик Дупка Диск Голф Цели

Диск Голф Фаќач Кошница-Лесни Двојни Синџири Преносни Пракса Цел Челик Дупка Диск Голф Цели

DEN 2079.84
 

Достапно.
Од стока

* Спецификации : Материјал : обоена железна рамка, синџири од галванизирано железо, Димензија на метален Хардвер( знамето не е вклучено) : 64 х 64 х 134 см / 25,2 х 25,2 х 52,8"(Lx Wx H) големина На Корпата : 64 х 17,3 см / 25,2 х 6,8 " (Диа.x H) растојание Од Подлогата : 60 cm / 23.6" Основен дијаметар : 56 cm / 22" количина На Синџир : 12 NW. : 8.6 kg / 18.8 lb G. W. : 10 kg / 21.9 lb Боја : сребрена, сина * вклучен Пакет : 1 x Диск Голф кошница 1 x ИНСТРУКЦИИ ВИСОК КВАЛИТЕТ : оваа диск голф кошница е изградена од целосно насликани метална рамка и синџири, ' рѓа и времето Отпорна корпа е доволно издржлива за да издржи сонце, ветер, дожд и снег. СТАБИЛНИТЕ заварени споеви и големата основна рамка ја зајакнуваат стабилноста на оваа корпа, нема потреба да се грижите дали ќе се превртите со ударот од дискот или ветерот. ПРЕНОСЛИВ може едноставно да се расклопи во рамна и компактна големина за складирање кога не се користи. ВНИМАТЕЛЕН ДИЗАЈН : Карактеристики со корпа од 25,7 инчи за фаќање и складирање на дискот; доаѓа со привлечно жолто знаме за да помогне да се подобри точноста на вашето фрлање. ПРАКТИЧНО : оваа корпа за голф со диск со редовна големина е идеална и за почетниците и за љубителите на голф за дискови да ја користат во паркот, задниот двор, училишниот двор, салата за кошарка и така натаму; дефинитивно одличен додаток за вежбање и подобрување на вашата кратка игра. ЛЕСНО СКЛОПУВАЊЕ : Едноставната структурирана корпа трае само неколку минути за да се состави и расклопи под деталните упатства.

За производот

Купувачите избираат и