Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Панели за завеси на прозорци со Вратоврски Од Еѕѕесика Симпсон, Громот, Филтрирање На Светлина Со Текстура, Црна, 38 96

Панели за завеси на прозорци со Вратоврски Од Еѕѕесика Симпсон, Громот, Филтрирање На Светлина Со Текстура, Црна, 38 96

DEN 303.84
 

Достапно.
Од стока

Истражете ново чувство во вашиот дом Со Текстура, филтрирање на Светлината Колекција На Завеси На Прозорецот Лола од Еѕѕесика Симпсон. Овој дизајн на ленти со текстура на вештачка ленена жакард ткаенина ќе додаде шик стил во секоја спална соба, дневна соба, трпезарија или канцелариски простор. Овие панели за филтрирање на светлина ја подобруваат приватноста и може да се користат како третман со еден прозорец или во комбинација со слепа или сенка за дополнителна елеганција. Секој сет вклучува два панели за завеси со широк прозорец од 38 инчи, за комбинирана вкупна ширина од 76 инчи и се достапни во должина од 84 и 96 инчи со широк спектар на опции за боја. Лесни за закачување панелите имаат заглавие на громот за да одговараат на повеќето стандардни шипки за завеси до 1,5 инчи. Секој панел пар вклучува и 2 соодветни вратоврски со петелки кои лесно можат да се врзат заедно или да се користат со куки за завеси (куки што се продаваат одделно). Одржувањето е ветре бидејќи овие издржливи панели се перат и сушат во машина. Машинско перење ладно, нежен циклус со благ детергент. Не избелувајте. Падне сува ниска. Ладно железо доколку е потребно. 100% полиестер. Увезени. Продаден како комплет со 2 панели со 2 вратоврски. Вратоврските може да се врзат заедно или да се користат со куки за завеси (не се вклучени). Текстура, дизајн на ленти со точки на ткаенина од жакард од вештачки лен е стилска алтернатива на обичните цврсти завеси. Изработката на вештачки постелнина нежно ја филтрира светлината додека ја подобрува приватноста. Идеално парче за слоевитост за дополнителна приватност и контрола на светлината. Дизајнот на метална громета овозможува рамномерно растојание, лизгање без напор и лесна инсталација на стандардна шипка за завеси до 1,5" (се продава одделно). Секој панел е 38 "широк за вкупно покривање на ширината од 76".

За производот

Купувачите избираат и