Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Нора Вез Проегирна Вратоврска Завеси На Горниот Прозорец Со Вратоврски, Руменило Розова, 38х96

Нора Вез Проегирна Вратоврска Завеси На Горниот Прозорец Со Вратоврски, Руменило Розова, 38х96

DEN 316.64
 

Достапно.
Од стока

Колекцијата Везови Нора од Еѕѕесика Симпсон е стилски начин да го облечете секој прозорец во вашиот дом. Богата текстура, проегирна ткаенина со извезена, геометриска шема нуди уникатен дизајн и лесно чувство што го омекнува амбиентот во секоја спална соба, дневна соба, трпезарија или канцелариски простор. Овие парови на панели за филтрирање на светлина ја подобруваат приватноста и може да се користат како третман со еден прозорец или во комбинација со слепа или сенка за дополнителна елеганција. Комплетот вклучува (2) панели за завеси со широк прозорец од 38 инчи, за комбинирана вкупна покриеност од 76 инчи и се достапни во должина од 84 и 96 инчи со широк спектар на опции за боја. Секој лесен за закачување панел вклучува 12 инчен заглавие на врвот на вратоврската што може да се прилагоди за да се приспособат на секоја стандардна големина на завеса до 1,5 инчи. Секој панел пар вклучува и 2 соодветни вратоврски со петелки кои лесно можат да се врзат заедно или да се користат со кука за завеси (куките се продаваат одделно). Одржувањето е ветре бидејќи овие издржливи панели се перат во машина. Машинско перење ладно, нежен циклус со благ детергент. Не избелувајте. Падне сува ниска. Ладно железо доколку е потребно. 100% полиестер. Увезени. Продаден како комплет со 2 панели со вклучени 2 вратоврски. Вратоврските може да се врзат заедно или да се користат со куки за завеси (не се вклучени). Везените проѕирни панели обезбедуваат стилска алтернатива на цврстите завеси. Чистиот воил материјал нежно ја филтрира светлината додека ја подобрува приватноста. Идеално парче за слоевитост за дополнителна приватност и контрола на светлината. Издржливиот дизајн на врвот на вратоврската овозможува дополнителен стил и прилагодливо закачување на стандардна шипка за завеси до 1,5". Секој панел е 38 "широк за вкупно покривање на ширината од 76".

За производот

Купувачите избираат и