Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Трупер“ платно уметност од Крег Снодграс, црн мат, рамка од дрво

Трговска марка ликовна уметност „Трупер“ платно уметност од Крег Снодграс, црн мат, рамка од дрво

DEN 2601.60
 

Достапно.
Од стока

Уметник : Craig Snodgrasssubject : Graphic Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „The Trooper“ Canvas Art by Craig Snodgrass, Black Matte, Wood Frame : Artist : Craig Snodgrass. Тема : Графичка илустрација. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има робот со сини форми на пипала, кои произлегуваат од градите. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

За производот

Купувачите избираат и