Акделко and И Ааа Супер Алкални Батерии, 100-Број НА A и 100-Број НА ААА

Акделко and И Ааа Супер Алкални Батерии, 100-Број НА A и 100-Број НА ААА

DEN 1.67
 

Достапно.
Од стока

Акделко Su И Ааа Супер Алкалните Батерии се опремени со напредна технологија на која може да сметате. Акделко алкалните батерии работат подобро од конкуренцијата во уреди со висок одвод и низок одвод и обезбедуваат конзистентни перформанси на празнење. Акделко алкалните батерии се дизајнирани за долг рок на траење со пред-облога од нерѓосувачки челик што спречува истекување и напредна формулација на состојки што помага да се одржи моќта со текот на времето. Овој пакет вклучува 100 ААА батерии и 100 bat батерии одлично за различни уреди за домаќинство, вклучувајќи часовници, далечински управувачи и играчки. Батериите од 1,5 волти не содржат жива или кадмиум, што ги прави паметен избор за вашето семејство и за околината. Доверлив национален бренд, ACDelco нуди широк спектар на батерии на кои можете да сметате, вклучувајќи алкални батерии, батерии од литиумски монети, батерии на полнење и батерии за автомобили. Комплет Од 100-брои Акделко Su Супер Алкални Батерии и 100-брои Ааа Акделко Супер Алкални Батерии. A батериите и ааа батериите имаат максимална моќност од 1,5 волти. Долг рок на траење; ја држи моќта и нема да проветрува или истекува кога се чува на ладно и суво место. Обезбедува сигурни и трајни перформанси и за уреди со висок и низок одвод. Не содржи милост или кадмиум; безбеден за домот и околината . За употреба во различни уреди, вклучувајќи дигитални фотоапарати, контролори на игри, играчки и часовници. ACDelco е доверлив и сигурен национален бренд на батерии.

За производот

Купувачите избираат и