Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Acdelco PF Професионален Филтер За Моторно Масло Одговара изберете: 2001-ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО, 2001 - ГМЦ СИЕРА

Acdelco PF Професионален Филтер За Моторно Масло Одговара изберете: 2001-ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО, 2001 - ГМЦ СИЕРА

DEN 0.33
 

Достапно.
Од стока

Овој Висококвалитетен Филтер За Моторно Масло ACDelco PF2332 помага да се обезбеди чисто снабдување со масло на компонентите на моторот. Опремен е со отпорност на пукање пет пати поголем од повеќето работни притисоци на моторното масло, откако маслото ќе достигне работни температури (се додека нормалниот работен притисок на моторното масло не е поголем од 51 пси), за зголемена издржливост. Овој филтер за масло е дизајниран со употреба на технологија за филтрирање која помага да се обезбедат цврсти заптивки и намалено абење на моторот. Овој премиум филтер за моторно масло за замена е произведен за да ги исполни вашите очекувања за вклопување, форма и функција. Опремен со 98 проценти ефикасност на филтрирање со повеќе поминувања на 25 до 30 микрони за одлични можности за филтрирање . Има целулозен медиум кој ги заробува честичките 1/3 ширината на човечката коса за да помогне да се обезбеди чисто снабдување со масло на компонентите на моторот . Има термореактивна леплива заптивка за држење на медиумот за филтрирање на место за конзистентна, сигурна филтрација . Има јачина на пукање пет пати поголема од повеќето работни притисоци на моторното масло откако маслото ќе достигне работни температури (се додека нормалниот работен притисок на моторното масло не е поголем од (51 пси), за зголемена издржливост. Одговара Изберете : 2001-2019 ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО 8 Цил 6,6 Л 2001-2019 ГМЦ СИЕРА 8 Цил 6,6 Л 2001-2007 ГМЦ НОВА СИЕРА 8 Цил 6,6 Л 2006-2016 ШЕВРОЛЕТ ЕКСПРЕС Г3500 8 Цил 6,6 Л 2006-2016 ГМЦ САВАНА 8 Цил 6.6 л 2006-2016 ШЕВРОЛЕТ ЕКСПРЕС Г2500 8 Цил 6.6 Л 2006 ХАМЕР Н1 8 ЦИЛ 6.5 Л 2011-2016 ШЕВРОЛЕТ ЕКСПРЕС Г4500 8 Цил 6.6 Л И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

За производот

Купувачите избираат и