Милестар Патагонија М Т Кал ТЕРЕН ЛТ275 65Р 126 123К Е Лесен Камион Гума

Милестар Патагонија М Т Кал ТЕРЕН ЛТ275 65Р 126 123К Е Лесен Камион Гума

DEN 0.33
 

Достапно.
Од стока

Milestar Patagonia M/T LT275/65 R20 126/123q EOVERVIEWDesigned За употреба на лесни камиони и Теренци, Patagonia M/T Од Milestar е теренска гума од кал која е изградена за да обезбеди супериорна влечна сила во тешки теренски услови. Способни да освојуваат карпи, кал, снег и песок, скалестите блокови на шарите На Патагонија М/Т ја зголемуваат влечната сила, додека страничниот ѕид од 3 слоја обезбедува дополнителна издржливост на пункциите и оштетувањата од карпи, камења и други остатоци. 3-слојот страничен ѕид обезбедува дополнителна сила и заштита од удар. Исфрлувачите на камења штитат од задржување на камења и дупчење за подолг век на траење. Високата празнина шара промовира способности за самочистење за брзо исфрлање кал и остатоци за доследно влечење. Аголните рабови на гризење и сложеното пиење ја подобруваат влечната сила и перформансите и на теренот и надвор од патот. Елаборираното пиење и подобрениот дизајн на шарите овозможуваат супериорна дисперзија на водата за да се намали ризикот од хидропланирање. Агресивен дизајн и големи празнини за ефикасно навигација во груби услови. Гуменото соединение отпорно на сечење и чипови е формулирано да издржи злоупотреба од карпи и чакал во груби услови.

За производот

Купувачите избираат и