Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Форселенд Кунимото-Ф Х Т Автопат 225 55Р 98В Лесен Камион Гума

Форселенд Кунимото-Ф Х Т Автопат 225 55Р 98В Лесен Камион Гума

DEN 1.33
 

Достапно.
Од стока

Forceland Kunimoto - F36 H/T 225/55 R18 98 VOVERVIEWDesigned за употреба на лесни камиони и Теренци, Forceland Kunimoto-F36 H/T е теренска гума за автопат која користи густо пиење за да го зголеми стисокот. Четири широки жлебови ја исфрлаат водата од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта, а оптимизираниот дизајн На Кунимото-Ф36 Х/Т ја подобрува удобноста при возењето за возачите и патниците. Дизајниран за употреба на лесни камиони и Теренци кои често возат по автопат. Изграден со густо пиење што создава дополнителни рабови за гризење за да се подобри зафатот и перформансите во суви, влажни и лесни зимски временски услови. Оптимизираниот дизајн ги намалува звуците на патот за да создаде тивко, удобно возење. Карактеристики четири широки жлебови кои ја принудуваат водата да излезе од гумата за да ја подобрат влечната сила на влажните патишта. Големина : 225/55Р18. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

За производот

Купувачите избираат и