Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Комплет за фонтана на пластери на Акваник со бели LED светла

Комплет за фонтана на пластери на Акваник со бели LED светла

DEN 0.67
 

Достапно.
Од стока

Комплетот за фонтана на контејнерот Aquanique со светла е практично решение за претворање на мали контејнери во карактеристики на вода. Без разлика дали сакате да го украсите вашиот трем, внатрешен двор или канцеларија, овој комплет за фонтана на контејнерите вклучува сè што ви треба за да го направите ова. Овој комплет вклучува издржлива пумпа за фонтана од 170 gph, филтерски блок и прекрасен LED светлосен прстен за ноќно уживање. Комплетот за фонтана со контејнери со светлина, исто така, доаѓа со заптивка, така што можете да го стартувате кабелот од дното на вашиот сад. Како дополнителна придобивка, можете да ја промените шемата на излезот на водата со избирање на млазницата во вода, млазницата на водите или млазницата за труба. Донесете малку игра со вода внатре или надвор со овој комплет едноставен за употреба. Комплетот за фонтана Planter е убав додаток за правење на вода од материјали што веќе може да ги имате во домот или канцеларијата. Комплетот за фонтана на контејнерот Aquanique со светла може да се користи со низа форми на контејнери и големини. Комплетот за фонтана на Aquanique Plantain со бели LED светла ве инспирира да создадете своја сопствена карактеристика на еден вид, осветлена вода. Собранието на пумпата вклучува пумпа од 170 gph за да ја циркулира водата, филтер -кутија за да се заштити пумпата од остатоци и осветлен прстен од 10 W. Опциите за главата на 3 млазници (труба, ВотерсПреј и Водалбел) ја аерираат и украсуваат водата. Гумениот стопер овозможува непречена транзиција на кабелот за напојување низ дното или страната на вашиот сад и создава водоотпорна заптивка. Вклучените држачи за контејнери ви даваат можност да го подигнете вашиот сад, да го одржувате на ниво и да обезбедите простор за кабелот за напојување да излезе од основата на садот. Цевката за телескопска млазница се протега од 4,9 до 9 во . Должината на кабелот за напојување е 6-метри . 1 година гаранција.

За производот

Купувачите избираат и