Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Miabellaенски женски 1- КТ создаде сино сафир карат дијамант 10kt прстен за ангажман на бело злато

Miabellaенски женски 1- КТ создаде сино сафир карат дијамант 10kt прстен за ангажман на бело злато

DEN 3.33
 

Достапно.
Од стока

Направено во 10kt бело злато. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Поставување на дијаманти : Поставете се. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно. Ширина на опсегот : 1,9мм. Создадениот центар за сини сафир Центар има тотална тежина на скапоцен камен од 1 1/4 карати, покажувајќи длабока и примамлива сина нијанса. Создадени скапоцени камења со сини сафир. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Може да се носи како прстен за ангажман, прстен за годишнина, или едноставно како зачудувачко парче за да го покажете вашиот личен стил. Создадена големина на сина сафир : (6,5х6,5мм). Јасност на дијаманти : I2-I3. Прстен за ангажман. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Септември родител. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H.

За производот

Купувачите избираат и