Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Truetimber Osprey Gradient Hoodie - Caiman Flash Carbon - 3xl

Truetimber Osprey Gradient Hoodie - Caiman Flash Carbon - 3xl

DEN 640.00
 

Достапно.
Од стока

Кога станува збор за риболов, да се има вистинска опрема може да ја направи целата разлика помеѓу успешен ден на вода и фрустрирачки. Затоа ние ја дизајниравме худината за перформанси Osprey со UPF +50 - совршен додаток на арсеналот на вашиот риболов. Останете кул и заштитени : Нашата худи за перформанси на Osprey е направен со страствени риболовци на ум. Направено од висококвалитетен полиестер/спандекс, оваа худи не само што нуди исклучителна издржливост, туку и обезбедува заштита од сонце UPF 50+, ве заштитува од штетни УВ зраци. Оваа качулка е лесна и дише за да ве одржи ладни под најжешките услови. Неспоредлива удобност : Во која има опуштено вклопување, оваа худи обезбедува супериорна удобност во текот на вашите авантури за риболов. Ткаенината за влага ве држи суви со тоа што ја повлекувате потта од вашата кожа, што ја прави идеална за оние топли и влажни денови на вода. Плус, четиринасочната технологија за истегнување обезбедува максимална флексибилност, овозможувајќи ви слободно да се движите додека фрлате или да се опоравувате во вашиот улов. Разновиден дизајн : разноврсен дизајн кој е совршен за разни услови за риболов. Вградениот аспиратор обезбедува дополнителна заштита од сонце и ветер за главата и вратот, додека ракавите на Раглан овозможуваат целосен опсег на движење. Без разлика дали сте на брод, на пристаништето, или се шетате во река, оваа качулка е ваш избор. Стилски и практичен : Не само што нашата худи за перформанси Osprey е дизајниран за функционалност, туку и изгледа одлично. Елегантниот, модерен дизајн е достапен во низа бои за да одговараат на вашиот стил. Не дозволувајте суровите зраци на Сонцето или непријатната облека да го спречат вашето искуство со риболов. Надградете ја вашата игра со агли со худи за перформанси Osprey со UPF 50+. Останете кул, заштитени, удобни и уживајте во секој момент кога ќе го поминете на вода. KM0428-1398-3 XL. 4-насочно истегнување 90% полиестер/10% Спандкс целосен состав на предиво. Брза суво, технологија за влага за влага и контрола на мирис. UPF 50+.

За производот

Купувачите избираат и